anunt concurs functie contractuala vacanta

Primăria Comunei Golăiești organizează concurs pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată, cu normă înteagă, a unui post vacant – funcție contractuală de execuție de referent, treapta 3 în cadrul compartimentului „Registr

PRIMĂRIA --> Home

ANUNT RACORDARE RETEA DISTRIBUTIE GAZE NATURALE

UAT Comuna Golăieşti, în colaborare cu UAT Comuna Ungheni, au convenit să se asocieze pentru realizarea în comun a proiectului de investiţie “Înfiinţare reţea de distribuţie gaze naturale în comunele Golăieşti şi Ungheni din judeţul Iaşi”, în vederea obţinerii finanţării neramburasbile în cadrul POIM 2014-2020 cu o valoare maximă eligibilă de 25 milioane de euro.
În cadrul acestui proiect se va realiza o reţea de distribuţie gaze naturale pentru satele comunelor Golăieşti şi Ungheni. Distribuţia de gaze naturale se va face din gazoductul Iaşi-Ungheni (Republica Moldova ) prin amplasarea unei Staţii de Reglare şi Măsurare în zona Grădinari, comuna Golăieşti. Prin proiect se urmăreşte şi realizarea de branşamente individuale pentru gospodăriile populaţiei.
În acest sens, rugăm locuitorii comunei Golăieşti de a completa un angajament ferm privind racordarea la reţeaua de distribuţie gaze naturale, după modelul afişat mai jos.
Menţionăm că, pentru a semna contractul de finanţare, este necesar relizarea unui număr minim de 1000 de branşamente, motiv pentru care comuna Golăieşti s-a asociat cu uat Comuna Ungheni., asociere care va fi aprobată în şedinţa de Consiliu Local, din data de 23 iulie 2020, conform proiectului de hotărâre ataşat.

ANGAJAMENT FERM RACORDARE RETEA DISTRIBUTIE GAZE NATURALE

Data creare: 17-07-2020 11:53:14