DESPRE COMUNĂ --> Evenimente

ANUNT PROIECT DE HOTĂRÂRE ARENDARE PĂŞUNE DOMENIU PUBLIC COMUNA GOLĂIEŞTI

UAT Comuna Golăiești, în conformitate cu prevederile art. 7 din Legea nr. 52/2003 privind transparența decizională în administrația publică, își face publică intenția de a aproba printr-o hotărâre arendarea prin atribuire directă pentru o perioadă de 10 ani a suprafețelor de pășune disponibile, proprietatea publică a comunei Golăiești, către solicitanții care vor depune cereri, proporțional cu efectivele de animale deținute de exploatație/asociație având animale înscrise în Registrul Național al Exploatațiilor, precum și aprobarea Regulamentului privind organizarea pășunatului precum și exploatarea pășunilor aflate în proprietatea publică a comunei Golăiești.
Proiectul de hotărâre este publicat, din data de 31.03.2019, pe site-ul uat Comuna Golăiești : www.primariagolaiesti.ro și afișat la afișierul Primăriei Golăiești.
Cei interesați pot trimite în scris propuneri, sugestii, opinii care au valoare de recomandare până la data de 10.04.2019, la sediul UAT Comuna Golăiești sau prin email : primariagolaiesti@yahoo.com, contact@comunagolaiesti.ro

SECRETAR UAT COMUNA GOLĂIEȘTI,
STRATULAT ANA-MARIA