INVITATIE PARTICIPARE LA NEGOCIERE FĂRĂ PUBLICARE PREALABILĂ

Comuna Golăiești, judeţul Iași invită operatorii economici interesaţi de atribuirea contractului de servicii de proiectare și execuţie de lucrări pentru obiectivul „ Extindere și dotare Şcoală Gimnazială, comuna Golăiești, judeţul Iași" să depună oferte în cadrul procedurii de negociere fără publicare prealabilă.
Comuna Golăiești a publicat în data de 17.07.2018 anunțul de participare simplificat nr. SCN1007880 iar ca urmare a faptului că în urma acestui anunț nu a fost depusă nicio ofertă, devin aplicabile prevederile art. 104 alin. 1 lit. a din Legea nr. 98/2016. Atribuirea contractului se va face în aceleași condiții ca și în cazul procedurii simplificate.
1. Data limită de depunere a ofertelor este data de 04.02.2019, ora 10.00.
2. Ofertele se vor depune în conformitate cu documentația de atribuire atașată, la sediul autorității contractante - Primăria comunei Golăiești - Comuna Golăiești, județul Iași.
3. Ședințele de evaluare a ofertelor nu sunt publice, nu se va organiza o ședință publică de deschidere a ofertelor.
4. Garanția de participare și restul documentelor se vor depune în plic închis pe care se va specifica: ofertă pentru procedura de negociere fără publicare prealabilă a unui anunț de participare pentru atribuirea contractului de Servicii de proiectare și execuţie de lucrări pentru obiectivul „ Extindere și dotare Şcoală Gimnazială, comuna Golăiești, judeţul Iași" - A NU SE DESCHIDE ÎNAINTE DE DATA DE 04.02.2019 - ORA 10.00.
5. Oferta se va depune și scanată pe un CD ce va fi introdus în plicul sigilat.
6. Publicitatea procedurii: - se va posta anunțul pe site- ul comunei Golăiești, și pe www.e-licitatie.ro;
- Se vor transmite invitații prin email la cât mai mulți operatori economici.
7. Pot depune oferte toți operatorii economici interesați fără condiționarea existenței unei invitații prealabile.
8. Oferta câștigătoare va fi anunțată în termenul de valabilitate al ofertelor.
9. Căile de atac sunt cele prevăzute de Legea nr. 101/2016.
Documentația de atribuire se va transmite operatorilor economici interesați la adresele de email indicate.

Data creare: 17-01-2019 09:24:29