Doresc sa multumesc locuitorilor comunei Golaiesti pentru sprijinul acordat in realizarea Strategiei de Dezvoltare Locala, si imi exprim convingerea ca ideile cuprinse in aceasta Strategie vor contribui la dezvoltarea comunei, prin cresterea calitatii vietii si prosperitatii cetatenilor sai, aducand-o la standarde europene.

Doresc ca impreuna cu dumneavoastra, locuitori ai comunei Golaiesti, sa transformam comuna intr-un punct de referinta pentru alte comune prin utilizarea eficienta a tuturor resurselor locale corelata cu atragerea si utilizarea rationala a fondurilor publice si private, interne si internationale.

Actiunile pe care le-am intreprins pana acum si cele viitoare sunt facute pentru a imbunatati viata locuitorilor comunei Golaiesti. Aceasta Strategie de Dezvoltare Locala vizeaza o perioada de 7 ani si poate fi realizata prin vointa dumneavoastra. Va reamintesc, ca scopul acestei strategii este de a demara si finaliza proiectele prin care vom reusi sa modernizam comuna din care facem parte cu mandrie. Vom cauta sa facem publice si transparente toate activitatile, demersurile si solutiile care vor fi instrumentate.
in calitate de primar al comunei Golaiesti sunt determinat sa continui si in perioada 2014-2020 procesul de transformare al comunei intr-o comunitate moderna care sa promoveze cu mandrie valorile europene, fie ca vorbim de incluziune sociala, dezvoltare durabila sau accesul tututor la educatie, sanatate, demers in care doresc sa ii antrenez pe toti cetatenii. Astfel, va invit sa parcurgeti aceasta strategie ca pe o carte de vizita a comunei noastre si ca o expresie a ambitiilor unei comunitati care priveste cu optimist catre un viitor european.

Va multumesc ca sunteti alaturi de mine si sunt convins ca numai prin unirea fortelor vom reusi sa realizam ceea ce ne-am propus, o comuna cu valente europene!

Primar Comuna Golaiesti, Bizdiga Mihai

Data creare: 10-12-2015 20:40:43